İmalat Gurubumuz
Hasır, Kafes Tel İmalatı Paslanmaz Filtre İmalatı Laboratuvar Test ve Analiz Elekleri Hasır Tel İmalatı Endüstriyel Filtre İmalatı Puntalı hasır tel Pirinç Filtre İmalatı Emiş Filtresi Pislik Tutucu Filtresi Daire,Silindir Kesim Punta Kaynak İşleri Kafes Hasır İmalatı
İletişim Bilgilerimiz
EREZ KAYNAK - UĞUR ERKİN DEMİRKAYA
 
İkitelli Org.San.Bölgesi Dersan Koop San.Sit. S6 C Blok No:103 İkitelli / Başakşehir / İSTANBUL
 
info@erezkaynak.com
 
Tel : 02125493620
 
Erez KaynakGSM : 05352229557
 
Punta Kaynak Nasıl Yapılır ?

Punta Kaynak Nasıl Yapılır ?

punta kaynak paslanmaz hasır Punta Kaynak Nasıl Yapılır ?

Punta kaynak aslında nokta kaynaktır.Düz olarak iki metal parçanın birbirlerini sıkıştırarak bir noktadan akım vererek kaynatılmasına puntalamak denir. Punta kaynak makinaları argon,gazaltı gibi kaynak makilerinin aksine elektroda ihtiyaç duymadan yüksek akım ile ısıtarak kaynatılmasıdır.Makinelerde bulunan bakır kısımlar punta kaynak makinesinin elektrodlarıdır. Puntalanacak malzeme birleştirilerek elektrodların arasına yerleştirilir. Elektrodlardan alttaki sabit elektrodtur. Kaynatacağımız malzeme sabit elektroda dayanır ve el yada ayakla pedala basılarak üst elektrodun alt elektroda yaklaşması sağlanır. İki elektrod arasından yüksek akım geçer ve elektrodlar arasındaki malzemeyi biri diğerine kaynatır.

Punta makinerinin çeşitleride vardır.Bir çeşidinde punta makinelerinde bakırların içinden su geçerek elektrodların soğmasını sağlar. Bu sayede ısınan elektrodun malzemeye yapışmasıda önlenir.

Punta kaynağında kaynak yaparken elektirik çarpma ihtimali yoktur.

Punta kaynağı belirgin bir dikiş izi yapmaz ve kısa sürede bitirilir.

Yapılacak kaynağın kalitesini malzeme kalınlığı ,elektrodların uyguladığı basınç ve elektrod akım ve frekansı etkiler. Malzeme kalınlığı artıkça akımın ,malzemeye uygulanacak baskı kuvvetinin ve akım verme süresininde uzaması gerekmektedir. Eğer çok fazla akım verilir ise malzemeyi delebilirsiniz.

>Punta kaynağı yaparken dikkat etmeniz gereken ilk husus gerek eletrodlarda gerekse kaynatılacak malzemelerin hem biri birine eden kısımlarında hemde elektrodlara değdiği kısımlarında oksitlenme ,boya gibi yabancı malzemeler bulunmamasıdır.

Piyasada genellikle mekanik ve pnomatik baskı mekanizmalı punta kaynak makinaları bulunmaktadır. Son zamanlarda küçük işler için şarjlı makinelerde çıkmıştır. Ayrıca seyyar tipleride mevcuttur.

En temiz kaynak türü punta kaynağıdır.

Şirketimiz Erez Kaynak Metal Sanayi ve Ticaret punta kaynak işleri,full otomatik CNC Punta Kaynak makinemiz de 1mm - 8mm kalınlıkta, 10mm ve üzeri istenilen göz aralığında,eni 1800mm ye kadar,paslanmaz yada demir telden , resme ve numuneye göre imalat imal etmektedir.

İmalatlarımızın Resimlerini Detaylı İncelemek İçin Lütfen TIKLAYINIZ.


Paslanmaz Punta Kaynak Punta Kaynak Punta Kaynak